Aerobic – cvičení prakticky pro každého

Aerobic je kondiční cvičení při hudbě, které se zaměřuje zejména na zvýšení vytrvalosti a výkonnosti. Toto velmi populární cvičení vzniklo v USA a dnes je známé po celém světě. Při aerobiku se používají také různé cvičební podložky. Například při step aerobiku je využíván přenosný schůdek vysoký deset až třicet centimetrů. Klasické cvičební podložky se při aerobiku používají zejména na úvodní rozcvičení a protažení svalů a pak na závěrečné uvolnění.

Jestliže byste rádi při aerobiku zapojili svaly celého těla, můžete na úvod cvičení vyzkoušet balanční cvičení. Toto cvičení se většinou provádí na balančních podložkách, které díky nestabilní poloze těla zapojují a posilují snad všechny svaly na těle. Velmi účinně si tak můžete udržovat pevnou postavu nebo posílit doposud opomíjené svalstvo. Balanční podložka je zjednodušeně poloviční míč, který stojí na pevné desce.

Svět Zdraví Ostrava – navštivte pobočku a začněte hubnout.

Balanční cvičení pomáhá například při bolestech kloubů a zad. Bolesti kloubů bývají velmi nepříjemné a omezují nás v pohybu. Při projevech bolesti kloubů bychom měli být velmi opatrní, protože můžou být projevem závažnějších onemocnění, jako je artróza nebo artritida. Artróza je nejčastějším onemocněním kloubů a postihuje až dvanáct procent populace. Její výskyt stoupá zejména se zvyšujícím se věkem, ale jsou známy také případy nemoci u mladých pacientů.

Štítky: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.